جزئیات بازداشت عاملان فروش نوزاد در فضای مجازی

رئیس پلیس تهران بزرگ جزئیات بازداشت افرادی را که اقدام به فروش نوزاد در فضای مجازی می‌کردند، تشریح کرد

رئیس پلیس تهران بزرگ جزئیات بازداشت افرادی را که اقدام به فروش نوزاد در فضای مجازی می‌کردند، تشریح کرد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، سردار حسین رحیمی درباره جزئیات بازداشت افرادی که اقدام به فروش نوزادان در فضای مجازی می‌کردند، اظهار کرد: پلیس فتا در کنترل فضای مجازی گامهای خوبی برداشته و اشراف خوبی بر این فضا دارد.

رئیس پلیس تهران بزرگ افزود: پلیس فتا در گشت‌زنی‌های خود در فضای مجازی، به صفحاتی برخورد کرد که آگهی‌هایی را درباره فروش نوزاد ارائه کرده و عنوان می‌کردند که آمادگی فروش نوزادان را دارند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: با پیگیری فراوان صورت گرفته مشخص شد که تمام این صفحات (حدود 15 صفحه) توسط یک گروه اداره می‌شود که در گام نخست سه نفر از افرادی که اقدام به این کار می‌کردند، شناسایی و بازداشت شدند.

وی با اشاره به شناسایی دو نوزادی که توسط این افراد به فروش رسیده بود، گفت: متهمان این پرونده نوزادان را در ازای دریافت 40 تا 50 میلیون تومان به فروش رسانده بودند و تحقیقات درباره این پرونده ادامه دارد.

رحیمی ادامه داد: در همین ایام این با انتشار این آگهی‌ها در فضای مجازی، شاهد دل‌نگرانی مردم بودیم؛ در حال حاضر این دو نوزاد دو روزه و دو ماه شناسایی شدند و کار توسط پلیس فتا ادامه دارد.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ خاطرنشان کرد: والدین این نوزادان و افرادی که اقدام به این کار کردند، شناسایی شدند و احتمال دارد که نوزادان بیشتری توسط اعضای این باند فروخته شده باشند.

این مقام انتظامی متذکر شد: وقتی کار از ابتدا به اشتباه و مسیر غلط پیش می‌رود، طبیعتاً در ادامه نیز روند غلطی را طی خواهد کرد؛ خریداران این نوزادان نیز به هیچ عنوان از راه قانونی، قادر به دریافت شناسنامه برای فرزند خود نبودند و باید از راه‌های غیر قانونی اقدام به این کار می‌کردند.

منبع : خبرگزاری دانشجو